Choď na obsah Choď na menu
 


     Príbeh začína pred dvadsiatimi rokmi, keď Soledad je Alfredova sekretárka a sú spolu tajne zosobášení. Nikto o tom nevie ani Alfredova sestra Valeria. Soledad je chudobná žena a preto svoje manželstvo tají. Jedného dňa Alfredův švagr Jose Fernando (Fernando Joséův otec), chce mať Soledad pre seba. Pokúsi sa ju uniesť a znásilnit ale Alfredo je prenasleduje na lodi, ktorá neskôr exploduje. Jose Fernando si myslí, že Alfredo zomrel pri explózii a pokúsi sa Soledad znásilnit. Zrazu na neho niekto vystrelí a střelí ho dvakrát do chrbta. Jose Fernando zomiera a Soledad povie Alfredo nech utečie, že všetko vezme na seba. Alfredo odchádza a Soledad je zatknutá. Soledad je odsúdená za vraždu Josého Fernanda na 20 rokov. Až vo väzení zistí, že je tehotná a čaká dieťa s Alfredom. Soledad sa ale nechce s Alfredom už nikdy stýkať a nechce aby jej vo väzení navštevoval. Vo väzení sa Soledad narodí dceruška, ktoré dá meno Rosalind. Nemôže si dcéru u seba nechať a tak jej dá svojej sestre aby Rosalind vychovala, tej zrovna zomrela malá dceruška a tak Rosalind prijme za vlastné dieťa. Soledad si želá aby jej neříkala, že jej matka je vo väzení a prijala ju za vlastnú.

     O dvadsať rokov neskôr je už Rosalind dospelá a veľmi krásna dievčina a Fernando Jose je už aj dospelý a pohľadný muž. Rosalind miluje kvety a tak pracuje v kvetinárstve u dona Florentina. Jedného dňa Rosalind nesie kvety do Gerardo reštaurácia, kde hrá Fernando José na klavír. Rosalind do neho narazí a tu sa po prvýkrát stretávajú. Toto stretnutie je osudové.
     Po 20 rokoch je Soledad prepustená z väzenia pre dobré správanie a tady začínajú všetky problémy. Rosalind sa stretáva s Fernando José a po veľmi krátkej dobe sa spolu zasnoubí a rozhodnú sa vziať. Rosalindina nevlastná matka umiera a tesne pred smrťou daruje Rosalind prsteň, ktorý jej vo väzení zveruje Soledad pre Rosalind až bude veľká. Soledad sa vydá ku svojej rodine, Javier a jeho trom dcéry a synom, ale vydáva sa za Tetička Martu, aby nezistili, že bola vo väzení. Neskôr Javier prezrádza, že jedna jeho dcéra vlastne nie je jeho dcéra, ale jej. Najprv tvrdí, že je to Fedra, ale neskôr prizná, že je to Rosalind. Ta sa tajne vydá za Fernanda José. Ich svadbe chcela zabrániť Soledad, Javier a Alfredo, ktorý sa vráti späť k Soledad a prosí ju o odpustenie a zisťuje, že Rosalind je jeho dcéra.
     O pár mesiacov neskôr sa Rosalinda a Fernando José narodí dceruška, ktoré dajú meno Erika. Fernando José k smrti nenávidia Soledad, pretože zabila jeho otca. Valeria nemôže prijať Rosalind a chce sa s Fernando rozdeliť. Tak ide do bytu kde Rosalind a Fernando býva a všetko Josému povie. Kto je Tetička Marta doopravdy a že Rosalind je jej dcéra. Fernando tomu nemôže uveriť. Opúšťa Rosalind aj svoju dcéru a nechce sa už nikdy vidieť. Soledad sa ho snaží zastaviť a prosí ho na kolenách, ale on je nepříčetně. To všetko počuje Rosalind, ktorá je tesne po pôrode. Valeria toho ešte nemá dosť a tak vtrhne do izby, kde je Rosalind s dcerkou. Všetok povedala aj Rosalind, kto je jej skutočná matka a že je to vražedkyně a že Fernando povedal že ju nenávidí a nechce ju už nikdy vidieť. Rosalind s dcerkou v náruči omdlí a Valerie ju dcéru vezme a odíde s ňou. Keď sa po chvíli Rosalind prebúdza, zisťuje, že u seba nemá dcerku. Všade ju hľadá, dokonca vyběhne z domu a blúdi v uliciach. Rosalind dcéru nenachádza a nakoniec sa z toho zblázní.
     Na ulici znova omdlí a prebúdza sa v nemocnici. Je ale stále popletene a pýta sa jenom po svojej dcérke. Fernando José zistí čo sa Rosalind stalo a uvedomuje si čo vykonal, že to přehnal a chce požiadať o odpustenie. Jenomže Rosalind je na tom veľmi zle a Fernanda vôbec nepoznává. Chce len jediné, svojí dcerku. Rosalindin stav sa čoraz viac zhoršuje a Fernando na radu lekára odváža Rosalind do psychiatrickej liečebne. Daruje mu vankúšik, o ktorom si Rosalind myslí, že je to jej dceruška. V blázinci jedného dňa vypukne požiar a všetci si myslia, že Rosalind pri požiari zahynula. Jenomže Rosalind sa pri požiari zachránila, pretože utekla a miesto jej tela objavili telo jej susedky, ktorá držala v ruke bábiku, ktorú daroval Fernando Rosalind. Ona Rosalind panenku ukradla a preto si všetci myslia, že je to Rosalind. Fernando José sa z toho nemôže spamätať a tak sa rozhodne opustiť krajinu a zanechať svoju dcéru u Soledad, ktoré postupne odpouští. Jenomže Valerie nechce Soledad dcéru nechať a odnáša si ju s povolením sudcu.
     Rosalind sa toulá ulicami, kde ju objaví žebrák Miserias. Ten ju prinúti aby žebrala. Rosalind je prinútená žebrat a žije vo veľmi zlých podmienkach. Je stále bláznivá a tiež stratila pamäť. Neskôr ju núti Miserias kradnúť v dome Alexe Durantese, ktorý je hľadača talentov. Alex Rosalind načape pri krádeži a nechá si ju u seba a rozhodne sa z nej urobiť hviezdu. Fedra zatiaľ zjískala aj vďaka Fernando José opatrovníctva malé Eriky a rozhodla sa o ňu starať kým nepřijede Fernando Jose. Fernando José sa stal veľmi populárnym pianistu. Fedra robí všetko preto, len aby dostala Fernanda Jose a on si ju vzal. Betty, brat Fedra sa rozhodne oženiť sa s tajnou dcérou Valerie Altamiránové ale len pre peniaze, pretože Abril vyzerá vzhľadovo veľmi uboze. Fedra sa rozchází s Aníbal, ktorého si mala vziať a do ktorého je zamilovaná jej sestra Lucy. Aníbal nakoniec požiada o ruku Lucy, pretože si uvedomí, že ona je jeho naozajstná láska. Medzitým sa Rosalind vzpamatovává a učí sa jesť, obliekať a učia sa spoločenské správanie. Alexe učaroval jej krása a nádherný hlas a tak sa rozhodne ju zastupovať a pomenuje ju ako Paloma. Rosalind teraz už Paloma už nevyzerá ako žebračka, ale ako vzdělaná a prekrásna dáma. Jedného dňa na nej narazí Fernando José, ktorý sa vrátil z Los Angeles. Uvidí ju v jednej kaviarni a chvíli si spolu povídají. Nemôže však pripustiť, že by to bola Rosalind, pretože Rosalind nikdy nechodila takhle nalíčené a oblečená. Paloma a Fernando José sa spolu čím dál víc zblížili a zamilujú sa do seba. Fernando je rozhodnutý požiadať Paloma o ruku. Lenže jedného dňa sa jej zverí, že ak si ju vezme tak mu Fedra nedá jeho dcerku. Preto Paloma odlieta s Alexom na koncertné turné do Monterrey. Fernanda to ranil a rozhodol sa oženiť sa s Fedra. Paloma si ale medzitým uvedomuje, že ho veľmi miluje a vracia sa späť. Je však už príliš neskoro, Fernando Jose sa oženil s Fedra. Paloma je z toho veľmi smutná a rozhodne sa vydá sa za Alexe, ktorý je do nej veľmi zamilovaný.
     Jedného večera keď má Fernando Jose klavírny koncert sa Fedra rozhodne pozvať aj Paloma a Alexe. Keď Fernando hrá na klavír pieseň, ktorú zložil len pre Rosalind, Palo sa naraz vráti pamäť. V okamihu si spomenie na to, ako jej Fernando opustil, jak jí vzali jej dcerušku, kto je jej matka ... Rosalind má v hlave strašný zmätok a tak vyběhne zo sály von rovno pod auto. S Palomo teda teraz už Rosalind je to veľmi vážne. Alex volá do domu Fernanda José a hovorí všetko Fedra. Ta sa rozhodne povedať Fernando celú pravdu. Kto je v skutočnosti Paloma a prečo si ho vzala. Fernando okamžite odchádza do nemocnice za Rosalind. Soledad sa tiež dozvedela, že jej dcéra žije a veľmi šťastná hneď išla do nemocnice. Keď sa Rosalind prebrala z bezvedomia a uvidel Soledad, povedala jej maminko a to jej veľmi dojalo. Všetci sa dozvedeli, že Rosalind žije a šli jej navštíviť do nemocnice. Jenomže Rosalind čakalo nepríjemné prekvapenie. Po nehode mala velikou jizvu na tvárou, ktorá jej zohavovala tvár. Rosalind sa rozhodne nepovědět to Fernando, aby jej nelitoval. Když jí Fernando navštívi, povie mu Rosalind, že chce požiadať o rozvod, že mu nemôže odpustiť to čo jej urobil, a že si chce vziať Alexe. Po niekoľkých dňoch je Rosalind prepustená z nemocnice a nasťahujú sa k Soledad a Alfredo. Tam jej tiež navštívi Fernando José a prosí o odpustenie. Všetko by už vyzeralo veľmi dobre, keby sa Rosalind nedozvedel, že Fedra čaká Fernandovo dieťa. Fedra ale zatiaľ nie je tehotná a tak hľadá akýkoľvek spôsob, ako otehotnieť. Keď si jedného dňa ide Fedra aj Rosalind do nemocnice pre výsledky, sú zamenené ich výsledky a Rosalind zisťuje, že je smrteľne choré. Rozhodne sa vzdať sa navždy Fernanda a dokonca aj svoje dcéry. Fedra zvedie Aníbal a nakoniec s ním otehotnie. Alfredo zomiera na jeho ďalšie mozgovú príhodu. Rosalind ide na plastickú operáciu a už bez jazvy znovu vystupuje, tentoraz ale pod svojím menom v divadle Blankita.
     Jedného dňa sa Bertha, služebná pani Valerie rozhodla pomoct donu Florentino nájsť prvej pani Altamiranovou Veronica. Florentino ju objaví v jednej chatrči opilý a otrhané ako bezdomovkyni. Rozhodne sa jej pomôcť. Veronika si nájde zamestnanie u Fernanda Jose a tak spoznáva svojho syna. Pretože Valerie nie je skutočnou matkou Fernanda José. Veronica tenkrát musela utiecť, pretože jej k tomu prinútila Valerie a prinútila ju aj vzdať sa svojho syna. Valerie povedala Fernando, že je jeho matka mŕtva a on tomu verí. Fernando José nesnáší Rosalind a nechce s ňou mať už nič spoločného. Požiada o rozvod a nechce aby Rosalind vídal svoju dcéru. Medzitým Rosalind zisťuje, že nie je smrteľne chorá a chce sa k Fernando José vrátiť. On jej to ale nenechá vysvetliť a Rosalind sľubuje, že bude o svoju dcéru bojovať. Veľmi bohatý muž Agustin jedného dňa vstúpi do Rosalindiny šatne a daruje mu náhrdelník s náušnicami ak s ním pôjde na obed. Rosalind to prijme a idú spoločne skôr do Gerardo teraz už Fernando reštaurácie, kde je však aj Fernando José, ktorý je spolu vidí. Valerie zabije Miseriase, pretože on je otec jej utajené dcéry Abril a robí Valerie jenom samé problémy. Pokúsi sa vraždu shodit na Rosalind, ta má ale alibi, pretože tou dobou vystupovala v divadle Blankita. Betty a Valeria sa rozhodnú zbaviť sa Berth, pretože ona vie veľmi veľa a tým je pre nich nebezpečná. Betty si najme Ramiro svojho priateľa, aby Berth odstránil, ten jej přejede autom, ale pred očami dona Florentina, ktorý ju zavezie do nemocnice a Bertha je zatiaľ mimo nebezpečenstva. Rosalind sa stretáva s Agustin Moralesa ale jedného dňa je unesená bratom Agustina, ktorý za jej vrátenie žiada majetok po ich rodičoch. Nasledujúci deň po návrate Rosalind domov jej chce Agustin požiadať o ruku. Rosalind mu, ale povie, že ho nemiluje, a že chce čas na rozmyslenie. Agustin navždy odíde. Valerie pošle Abril do salónu krásy, kde sa s ňou stane naozaj pekná dievčina. Betty tomu nemôže uveriť a Valerie žiarli. Aníbal priznáva Lucy, že dieťa, ktoré Fedra čaká je jeho. Lucy ho vyhazuje z domu a chce sa s ním dať rozviesť. Jedného dňa sa v Rosalindině šatni objaví Agustin a požiada ju jestli by s ním nešla na obed. Rosalind súhlasí a idú spolu do Fernando reštaurácia. Tam je tiež Gerardo a Natalia, vtedajší kamarádka Paloma teraz Rosalind a majú sa spolu s Gérad brať. Ďalej je tu Alex so svojím novým objavom Luz Mariou a tiež Fernando José s Fedra. Fedra tiež vyhodila Veronica a Fernando povedala, že odišla sama a nevie prečo. Zrazu sa v reštaurácii tiež objavila Veronica. Bola veľmi špinavá a opitá. Valerie, Betty a Abril tam tiež prišli. Keď Veronica spatří Valerie začne kričať, že Valerie Altamiránová je zodpovedná za jej bídu a že ju vyhnali z jej domu a od jej rodiny. Stráže nakoniec odvedú Veronice z reštaurácie. Neskôr Agustin požiada Fernanda Jose či by nemohol zahrať na klavír, že by Rosalind zazpíval. Soledad sa rozhodne navštíviť v nemocnici Berth, ktorá jej ale nesnáší pretože jej Soledad ukradla Alfreda, ktorého Bertha milovala. Soledad požiada Berth jestli by nemohli byť priateľka, pretože Alfreda už rovnako nič nevráti. Najprv Bertha váhá ale kvôli Soladad, ktorá jej utešuje priateľskými slovami súhlasí a zmieru sa. Ramiro sa rozhodne povedať Bert, že Valerie jej nechala dať zabiť, pretože mu nechce betote zaplatiť. Betote zisťuje, že Bertha je ešte živá a tak sa rozhodol raz v noci ísť do nemocnice a tam ju zabil.
     Fernando José prijal schválenie o rozvode. Ale stále myslí iba na Rosalind a tak sa rozhodol navštíviť Rosalind a povedať jej, že bez nej nemôže žiť. Rosalind ho tiež stále miluje a tak sa k sebe vrátia ale len na chvíľu. Rosalind sa rozhodne povedať Agustin, že si ho nemôže vziať pretože sa usmířila s Fernando José.Zatímco Fernando José je ešte u domu Rosalind, volá mu doktor Riverol a oznámil mu, aby šiel do nemocnice, pretože mu potrebuje povedať o Fedřině vážne choroby. Fernando José zisťuje, že Fedra zomiera ale Fedra to ešte nevie. Rozhodne sa navždy opustiť Rosalind bez toho, aby jej povedal prečo a vráti sa k Fedra. Nechce Fedra opustiť pretože ona zomiera. Nasledujúci deň navštívi Rosalind Fernandovu reštaurácii, říct Fernadovi, že už môžu konečne spolu spokojne žiť ale Fernando jej povie, že nemôže opustiť Fedra. Rosalind je smutná a rozzlobená a vráti sa opäť k Agustin a prijme jeho ponuku. Valerie organizuje bazár, čo je druh fondu pre chudobné. Všetci prišli Fedra a Fernando José, Rosalind a Agustin, ktoré pozvala Enriqueta. Abril sa musia obliecť ako slúžky aby nikto nepoznal, že je dcérou Valerie. Prišla aj Veronica. Valerie jej požiadala aby odišla ale ona zostala a rozhodla sa ďalej pracovať pre Fernanda José. Valeria darovala 14 karátové prsteň, Fedra daruje zlatý náhrdelník s diamantmi a Rosalind daruje jej diamantový náhrdelník a šperky čo jej daroval Agustin. Tiež daruje svoj snubný prsteň, ktorý jej daroval Fernando Jose. Tou dobou už totiž sú rozvedeni. Kým Abril obsluhuje návštevníkov, náhodne upustia nápoja a Veleria na nej začne nadávať pred všetkými. Rosalind to už nevydrží a rozhodne sa povedať všetkým, že je Abril dcérou Valerie. Valeria sa pokúsila nějak zachrániť a tak každému povedala, že je Rosalind bláznivá. Nasledujúci deň mala Fedra také bolesti, že musela do nemocnice. Fernando požiadal doktora Riverola aby nikomu nepovedal o Fedřině choroby. Abril sa rozhodla opustiť dom Valerie potom čo sa stalo na charitě. Ale skôr ako odišla tak zistila, že má betote pomer s Valerie. Potom odišla k Rosalind. Rosalind a Soledad ju prijali ako člena rodiny. Veronica ponúkla Abril aby žila s ňou v jej dome, v ktorom žila spolu s Rosalind. Súd rozhodol, že majetok po Alfredo připadne Rosalind a Soledad, to sa však nepáči Valerie. Agustin jedného dňa prekvapí Rosalind tým, že jej prinesie jej malú dcérku. Sudca rozhodol, že Rosalinda a Fernando José by mali zdieľať opatrovanie Eriky. Lucy sa vráti späť k Aníbal. Pokúsili sa povedať Fernando, že nie je otcom Fedřina dieťaťa ale on je neposlouchal. Fernando Jose šel za Rosalind, chcel vidieť Eriku a pritom zaslechl rozhovor Rosalind a Agustina. Rosalind sa ptala Agustina jestli si ju ešte chce vziať. Agustin odpovedal áno. Enriqueta vráti Fernando Jose prsteň, čo darovala Rosalind na charitě, že patrí jemu. Fernando Jose pošle zväzok červených ruží spolu s prsteňa Rosalind. Medzitým ide Soledad za doktorem Riverolem, ktorý ju požiadal aby prišla a povedal jej, že Fedra zomiera. Don Florentino navštívi Valerie a chce jej podviesť ale Valerie ho otravy jedom v nápoji. Florentino opustí dom bez toho, aby to vedel. Cestou mu však začalo byť špatně.Florentino zomrel na otrávené jedom když umíral, povedal Rosalind, že ho otrávila Valerie. Rosalind navštívi Fernando Joseovu reštaurácii a zahodí kvety od neho a vráti mu prsteň. Povie mu, že Fedra je pre neho tá pravá. Fernando sa rozhodol povedať jej o tom, že Fedra zomiera. Rosalind je to moc ľúto. Objemu sa a priznajú si, že sa stále milujú a že k sebe jednoducho patria. Veronica a Georgina druhá nová služebná Fedra přivezou Fedra do nemocnice, pretože Fedra stratila vedomie. Všetci šli do nemocnice. Javier šiel sa Soledad, Lucy s Aníbal a Fernando šiel s Rosalind. V nemocnici povedala Rosalind Fernando kto je jeho skutočná matka a že žije a že je to Veronica. Najprv to Fernando nemôže prijať ale po chvíli jej s plačom dojatě obej. Fedra zomiera ale už porodila dieťatko. Tesne pred smrťou zverí Fernando, že dieťa, ktoré nosila nebolo jeho ale Aníbalovo. Fernando sa rozhodol dať dieťa Lucy a Aníbal, pretože Lucy nemôže mať deti. Veronica je schopná bojovať o svoje bohatstvo, požiadala Abril aby žila s ňou vo Fernandově dome. Všetci súhlasili s tým, že z Valeriina domu urobia miesto pre bezdomovcov a pre deti. Valerie a betote sú zatknutia. Plánuje sa svadba Rosalind a Agustina na Agustinově farme. Demetrio sa plánuje Agustina zabiť, pretože nechce, aby bol šťastný po boku Rosalind. V deň svadby sa rozhodne Fernando José bojovať o Rosalind a tak chce ject na farmu ale pneumatika u jeho auta je vypustená. Ale vymyslí iný spôsob ako sa tam dostať. Prišiel do kostola vo chvíli keď stála Rosalind vo svadobných šatách pred oltárom. Prosil ju v duchu aby nepovedala ano ale ona to povedala. Ale Agustin povie nie. Agustin to vysvetlil tým, že si ju nemôže vziať a zničiť jej život navždy. Jeho brat ho teda nezabil, pretože si Nezvala Rosalind. Rosalind a Fernando Jose si teda povedia svoje áno už druhýkrát a všetci sú veľmi šťastní.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

rosalinda

(andreujka, 24. 3. 2013 12:26)

rosalinda si viborna spievacka

Miroslava

(Adminka Liwia, 2. 8. 2009 20:25)

Miroslava: Fotky z telenovely Rosalinda aj z telenovely Sos mi vida sú v albume.
S Pozdravom Vaša adminka Liwia

kritika

(Miroslava, 1. 8. 2009 22:24)

MOHLI BY STE PRIDAT FOTKY

rosalinda

(tonka, 4. 7. 2009 11:25)

je to úúúžastny seriál pozerám ho každučičky den supeeeer film cmuciQ